ČSV ZO Olomouc

Aktuality 2009

20.11.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 06/2009.

13.10.2009 Zrušení částí některých vymezených OP v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 26/2009

Rušená ochranná pásma: Katastry obcí Čechovice, Hynkov, Skalov, Štěpánov, Vsisko, Smilov, Velká Střelná a Slavkov.

13.10.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 23/2009

MVO k varroaze včel - podzim + příloha = objednávka vyšetření zimní měli

7.10.2009 Seznam obcí Olomouckého kraje v ochranném pásmu MVP - rok 2009 (informace z úřední desky KVS).

Seznam obcí v OP MVP 2009 [DOC]

1.10.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 21/2009

Ohnisko: Katastry obcí Hranice n.M., Radíkov a Norberčany.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Radíkov, Posluchov, Dolany, Dolany Nové Sady, Dolánky, Tovéř, Samotíšky, Droždín, Svatý Kopeček u Ol., Bukovany, Velká Bystřice, Lošov, Mrsklesy, Mariánské Údolí, Kovákov, Hlubočky, Hrubá Voda, Pohořany, Véska, Bělkovice, Bystrovany, Norberčany, Trhavice, Domašov nad Bystřicí, Nová Véska a Stará Libavá

Ochranné pásmo na VVP Libavá :: Město Libavá, Dřemovice, Bělá a Heroltovice.

Ochranné pásmo na okr. Přerov :: Hranice, Bělotín, Černotín, Drahotuše, Hluzov, Hrabůvka, Klokočí, Kunčice, Lhotka, Milenov, Olšovec, Rybáře, Špičky, Teplice, Ústí, Valšovice a Velká.

7.9.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 19/2009

Ohnisko: Katastry obcí Daskabát, Bělkovice, Bedřichov a Rudoltice.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Daskabát, Velký Újezd, Mar. Údolí, Kovákov, Mrsklesy, Přáslavice, Svésedlice, Doloplazy, Vacanovice, Tršice, Zákřov, Kocourovec, Bělkovice, Lašťany, Domašov u Šternberka, Pohořany, Radíkov, Svatý Kopeček u Olomouce, Bohuňovice, Štarnov, Moravská Loděnice, Trusovice, Hlušovice, Týneček, Dolany, Dolánky, Tovéř, Samotíšky, Véska a Nové Sady.

Ochranné pásmo na okr. Přerov :: Lazníčky, Výkleky, Staměřice, Svrčov a Zavadilka.

Ochranné pásmo na okr. Šumperk :: Bedřichov u Oskavy, Mladoňov, Václavov u Oskavy, Třemešek, Oskava, Nemrlov, Mostkov, Rudoltice, Hraběšice, Krásné, Klepáčov, Svobodín, Vernířovice, Sobotín a Štětinov

Nařízení KVS 18/2009

Ohnisko: Katastry obcí Lošov a Troubelice.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Lošov, Radíkov, Bukovany, Svatý Kopeček u Ol., Posluchov, Hlubočky, Véska, Dolany, Dolany-Nové Sady, Dolánky, Tovéř, Samotíšky, Týneček, Bystrovany, Velká Bystřice, Přáslavice, Mrsklesy, Mariánské Údolí, Kovákov, Olomouc-Chválkovice, Troubelice, Horní Sukolom, Dolní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Hlivice, Holubice, Medlov, Zadní Újezd, Nová Hradečná, Pískov, Šumvald, Dědinka, Lazce u Troubelic a Uničov.

Ochranné pásmo na okr. Šumperk :: Klopina, Lipinka a Dolní Libina.

21.8.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 05/2009.

28.7.2009 Dopis našeho včelaře p. Studeckého

Vážení přátelé,

přibližně 14.7.2009 proběhlo v důsledku naléhání olomouckých včelařů a mé žádosti o odbornou intervenci jednání našeho předsedy Mgr. Sojky a tajemníka MVDr. Peroutky s ústředním ředitelem SVS doc. Malenou ve věci upřesnění metodiky postupu při nákaze MVP. Doc. Malena souhlasil s tím, že bez klinických příznaků se nebudou včelstva pálit, tedy je nutné nalézt klinické příznaky a ty teprve po odebrání vzorku potvrdit laboratorně na MVP. Byly vydány nové a přesné Metodické pokyny pro KVS, ty v týdnu do 17.7. rozeslány na KVS, vedení ČSV je podle sdělení MVDr. Peroutky obdrželo 24.7.2009. Tyto pokyny budou zveřejněny v následujícím čísle Včelařství. Tím tedy skončí období, kdy olomoucká KVS jen na základě laboratoře likvidovala desítky včelstev. Jak se bude posuzovat rozhodování KVS před touto schůzkou se dozvíme, až se mi vrátí odvolání ze SVS.

V Náměšti na Hané 27.7.2009

S pozdravem Světu med!
PharmDr. Pavel Studecký

14.7.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 14/2009

Ohnisko: Katastry obcí Slatinice-m.č.Lípy, Bělkovice-Lašťany a Bedřichov u Oskavy.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Lípy, Třebčín, Lutín, Luběnice, Rataje, Slatinice, Drahanovice, Nová, Kníničky, Lhota pod Kosířem, Bělkovice, Lašťany, Domašov u Šternberka, Pohořany, Radíkov, Svatý Kopeček u Olomouce, Bohuňovice, Štarnov, Moravská Loděnice, Trusovice, Slušovice, Týneček, Dolany, Dolánky, Tovéř, Samotíšky, Véska u Olomouce a Nové Sady.

Ochranné pásmo na okr. Prostějov :: Služín, Gabrielov, Stařechovice, Slatinky, Čelechovice-Kaple, Čelechovice na Hané, Smržice, Olšany u Prostějova, Studenec a Kostelec na Hané.

Ochranné pásmo na okr. Šumperk :: Bedřichov u Oskavy , Mladoňov, Václavov u Oskavy, Třemešek a Oskava.

26.6.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 13/2009

Ohnisko: Katastry obcí Lešany, Stínava a Bedřichov u Oskavy.

Ochranné pásmo je na okrese Prostějov a Šupmerk.

19.6.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 12/2009

Ohnisko: Katastry obcí Hačky, Grygov, Olomouc-Nová Ulice a Rešov.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Březina, Vilémov, Nové Pole, Luká, Veselíčko, Olbramice, Grygov, Přestavlky, Hostkovice, Čechovice, Velký Týnec, Olomouc-Holice, Kožušany, Tážaly, Charváty, Čertoryje, Majetín, Krčmaň, Suchonice, Olomouc-Nová Ulice, Olomouc-Hodolany, Olomouc-Bělidla, Olomouc-Pavlovičky, Olomouc-Klášterní Hradisko, Olomouc-Lazce, Olomouc-Černovír, Olomouc-Řepčín, Olomouc-Hejčín, Olomouc-město, Olomouc-Neředín, Olomouc-Slavonín, Olomouc-Nemilany, Olomouc-Nový Svět, Olomouc-Nové Sady, Olomouc-Povel, Olomouc-Nedvězí, Olomouc-Nový Dvůr, Křelov, Topolany, Ústín, Hněvotín, Kožušany, Žerůvky, Křivá .

15.6.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 11/2009

Ohnisko: Katastr obce Ludmírov.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc - Březina, Blažov, Svojanov a Kadeřín.

10.6.2009

Přidána nová sekce "Fotogalerie".

10.6.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 04/2009.

5.6.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 10/2009

Ohnisko: Katastry obcí Domašov nad Bystřicí a Jívová.

Ochranné pásmo na okr. Olomouc :: Jívová, Hrubá Voda, Domašov nad Bystřicí, Hraničné Petrovice, Těšíkov, Domašov u Šternberka, Pohořany, Trhavice, Norberčany, Stará Libavá, Nová Véska a Sedm Dvorů.

Ochranné pásmo na VVP Libavá :: Heroltovice, Bělá .

1.6.2009 Seznam obcí Olomouckého kraje v ochranném pásmu moru včelího plodu - r. 2009 (informace z webu KVS pro Olomoucký kraj).

Odkaz na soubor [DOC]

29.5.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 9/2009

Ohniska: Katastry obcí Velký Újezd, Lípy, Staměřice, Strážisko, Prostějovičky, Vřesovice, Domaželice, Líšná, Stará Ves a Dřevohostice.

22.5.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 8/2009

Ohniska: Katastry obcí Ústí - Mar. Údolí, Rokytnice, Slatinky, Pivín, Želátovice, Tučín, Líšná, Jakubovice, Prostějovičky, Drahanovice, Ústín a Cakov.

15.5.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 7/2009

Ohniska: Katastry obcí Rapotín, Petrov nad Desnou, Hamry, Slatinky, Bělkovice, Křelov, Náměšť na Hané, Dolní Studénky, Velké Losiny, Senice na Hané a Horní Moštěnice.

14.5.2009 *** Včelařský zájezd 16.5.2009 ***

Připomínáme, že včelařský zájezd do Výzkumného ústavu včelařského Dol u Libčic (podrobnosti o zájezdu jsou v oběžníku 2/2009) se koná již teď v sobotu 16.5.2009.

Odjezd z Olomouce, hlavního vlakového nádraží, sraz účastníků v 5.45 hod v hale nádraží.

Využijte mimořádné příležitosti k návštěvě tohoto výzkumného ústavu a seznamte se nejnovějšími metodami chovu včelích matek. Dotazy ohledně nemocí a chovu včelstev Vám zodpoví přímo pracovníci výzkumného ústavu.

Pozn.: Účastnit se může kdokoliv i bez předběžného objednání, pokud bude v sobotu (16.5.09) v 5.45 hod v hale Hlavního nádraží v Olomouci.

14.5.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 03/2009.

12.5.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 6/2009

Ohniska: Katastry obcí Bohuňovice, Bělkovice, Janoušov, Dolní Bohdíkov, Raškov - Ves, Hrabová, Rohle a Kamenná.

6.5.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 5/2009

Ohniska: Katastry obcí Dolany, Troubelice, Bezděkov n.Tř., Prostějovičky a Radnice.

29.4.2009 MVO k ochraně chovů včel v souvislosti s výskytem nebezpečné nákazy - moru včelího plodu (informace z úřední desky KVS).

Nařízení KVS 4/2009

Ohnisko: Katastr obce Dolany. k.ú. 628468

OP: Dolany, Dolánky, Bělkovice, Lašťany, Bohuňovice, Moravská Loděnice, Trusovice, Nové Sady, Tovéř, Droždín, Hlušovice, Svatý Kopeček, Lošov, Chválkovice, Pohořany na Moravě, Radíkov u Olomouce, Samotíšky, Štarnov, Týneček, Véska u Olomouce

Ohnisko: Katastr obce Olomouc - Neředín, k.ú. 710684

OP: Hněvotín, Horka na Moravě, Chomoutov, Břuchotín, Křelov, Nedvězí u Ol., Nemilany, Olomouc - město, Klášterní Hradisko, Černovír, Lazce, Olomouc - Hejčín, Olomouc - Neředín, Olomouc - Nová Ulice, Olomouc - Povel, Olomouc - Nové Sady, Olomouc - Hodolany, Olomouc - Bělidla, Chválkovice, Olomouc - Nový Svět, Olomouc - Pavlovičky, Olomouc - Řepčín, Slavonín, Topolany, Ústín

Ohnisko: Katastr obce Pískov, k.ú. 720950

OP: Pískov, Nová Hradečná, Troubelice, Lazce u Troubelic, Medlov, Dědinka, Hlivice, Zadní Újezd, Holubice a na okr. Šumperk k.ú.těchto obcí nebo jejich místních částí : Lipinka, Úsov, Police, Bezděkov u Úsova, Janoslavice, Rohle, Veleboř, Klopina, Kamenná

Ohnisko: Katastru obce Troubelice, k.ú. 768669

OP: Troubelice, Horní Sukolom, Dolní Sukolom, Nová Dědina u Uničova, Hlivice, Holubice, Medlov, Zadní Újezd, Nová Hradečná, Pískov, Šumvald, Dědinka, Lazce u Troubelic, Uničov a na okr. Šumperk k.ú.těchto obcí nebo jejich místních částí : Klopina, Lipinka, Veleboř

2.4.2009

Postup KVS při zjištění původce moru včelího plodu ve vzorku zimní měli

Podařilo se nám získat metodický pokyn Krajské veterinární správy při zjištění původce nákazy ve vzorku zimní měli, který v plném znění uveřejňujeme pro lepší informovanost včelařů, kterých se daný problém dotýká.

24.3.2009 Informace KVS Olomouc pro včelaře, kteří měli pozitivní nález na přítomnost spór moru včelího plodu:

Jelikož informace v Rozhodnutí o mimořádných veterinárních opatřeních, které všichni včelaři s pozitivním nálezem spór moru včelího plodu dostali nejsou zcela jasné, podáváme toto upřesnění.

Veškeré povinnosti vyplývající s doručeného Rozhodnutí jsou povinnostmi každého chovatele včel.

V nejbližší vhodné době z pohledu biologie včel musí každý včelař sám kontaktovat MVDr. Vaňka z Krajské veterinární správy Olomouckého kraje a dohodnout s ním přesný termín klinické prohlídky.

Telefon: 724 652 051
E-mail: v.vanek.kvsm@svscr.cz

Po laboratorním vyšetření odebraných vzorků zavíčkovaného plodu, nebo zásobních plástů obdrží každý chovatel z KVS další pokyny. Ve vlastním zájmu si důkladně přečtěte doručené Rozhodnutí, jestli jsou tam uvedeny veškeré vaše údaje správně, včetně počtu včelstev, což bude mít vliv na případnou náhradu ztrát v souvislosti s likvidací nákazy. Pokud je nějaký údaj chybný, máte právo na odvolání proti doručenému Rozhodnutí. Závěrem upozorňujeme, že vydané Rozhodnutí je vydáno dle zákona o správním řízení, proto je nutno veškerá uvedená nařízení bezpodmínečně dodržovat. Nesplnění uvedeného Rozhodnutí je ze strany KVS pokutováno.

24.3.2009 Mimořádná veterinární opatření proti varroaze včel (informace z úřední desky KVS)

Nařízení KVS pro Olomoucký kraj č. 1/2009 ze dne 24.3.2009

13.3.2009 *** Výroční členská schůze 14.3.2009 ***

Výroční členská schůze se bude konat v sobotu dne 14. března 2009 v době od 9.00 do 13.00 hod (prezentace bude zahájena od 8.30 hod) v prvním patře provozní budovy Středního odborného učiliště zemědělského, Gorazdovo náměstí 64/1 (u pravoslavného kostela), v Olomouci.

Auta možno parkovat přímo v areálu učiliště

13.3.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 02/2009.

23.2.2009

V sekci Dokumenty jsou ke stažení výsledky rozboru včelí měli.

23.1.2009

V sekci Dokumenty je nový oběžník 01/2009 a tiskopis pro objednání léčiv ke stažení.

16.1.2009

V sekci Dokumenty jsou ke stažení tiskopisy Hlášení o trvalém stanovišti a Registr stanoviště včelstev.

Archiv aktualit

Rok 2008


©2008-2015 kylar.NET